5 vážnych dôvodov prečo využívať Instagram

5 vážnych dôvodov prečo využívať Instagram

5 vážnych dôvodov prečo využívať Instagram 1920 1289 Evolum.sk

Prečo Instagram?

Instagram sa ukazuje ako najsilnejší marketingový nástroj pre firmy alebo jednotlivcov  v súčasnosti. Je jedným z najpopulárnejších sociálnych sietí na zdieľanie obrázkov a videí s 1 miliardou aktívnych používateľov mesačne. Instagram je druhá najslávnejšia aplikácia na svete, ktorá je bezplatne k dispozícii v obchode Google Play. Takmer 60 miliónov obrázkov je na Instagrame zdieľaných každý deň. Miera angažovanosti značiek na Instagram je 58-krát vyššia ako na akékoľvek inej platforme sociálnych sietí.

Ak vaša firma ešte nie je na alebo je ešte objavuje Instagram tu sa môžete dozvedieť o hlavných benefitoch tejto sociálnej siete.

prečo využívať Instagram

Obrázok miesto tisíc slov

Nie, nemusí to byť vôbec  klišé. Predstavte si situáciu , že máte produkt alebo službu ktorú môžete zobraziť vizuálne dynamickým spôsobom. Skvelé vizuály fotiek alebo videí dokážu byť nabité emóciami. Ak spojíte ponuku a vášeň do vizuálneho obrazu môžete vytvoriť fantastické príležitosti.

Obrázky zachytávajú nápady a emócie spôsobom, ktorý je dokonale prispôsobený našej modernej globálnej spoločnosti. Fotografie dokážu tlmočiť slová a nevyžadujú dlhú pozornosť na spracovanie.

ako vyzerá správny príspevok na instagrame

Takže fotka je schopná povedať tisíc slov, čo ešte viac potrebujete? Fotky alebo videá môžu byť schopné rozprávať či zachytiť pútavý príbeh, ale popisy sú rovnako dôležité. Výborným krokom ako upútať svojich followerov okrem fotky či videa pridať k ním zaujímavý popis. Možností je mnoho . Vytvárajte interakciu svojím obsahom – pýtajte sa otázkami svojich sledovateľov . Jednoduchý príspevok , ktorý je zložený len z fotky ľudia nemusí správne pochopiť ale pridaním vhodného popisu dokážete viac.

Instagram ponúka pohľad do zákulisia

stories na instagrame

Instagram je skvelý spôsob, ako ukázať potenciálnym zákazníkom, že ste viac než len profil bez tváre vyplnený fotkami . Môžete to urobiť prostredníctvom Instagram Stories. Možností je viac ale obrovský úspech zažívajú Stories či Live videá .

Môžete sa inšpirovať veľkými značkami ako robia svoje videá či fotky, ktoré ukazujú, ako sa vyrábajú ich produkty, interaktívne videá zamestnancov kancelárie a živé otázky a odpovede medzi vami a vaším publikom.

Ide tiež o vynikajúci spôsob, ako vybudovať vzťah, dôveru a dôveryhodnosť s followermi  a dokázať, že aj vaša firma má ľudskú stránku. Týmto vás spotrebitelia dokážu vnímajú ako viac ako len subjekt, ktorý chce peniaze.

Sociálna sieť pre mobilné zariadenia

Instagram je mobilná platforma a keďže 80% prehliadania sociálnych médií v súčasnosti prebieha na mobilných zariadeniach, nemal by ste pochybovať o prítomnosti na mobilnom telefóne. Používatelia síce dokážu zobraziť Instagram vo webovom prehliadači no jeho využitie je značne obmedzené. Napríklad uverejňovať príspevky je možné iba z mobilných zariadení.

To sa môže zdať ako nevýhoda ale spôsob, akým sa ľudia dnes nakupujú sa zmenili od príchodu smartphonu. 80% zákazníkov používa mobilné telefóny na vyhľadávanie recenzií produktov alebo na porovnáva činy online. Je to rýchle a pohodlné, pretože smartfóny sú  kompaktné a väčšina ľudí má s nimi kontakt počas celého dňa .

Instagram a Facebook

Pravdepodobne viete, že spoločnosť Instagram je vo vlastníctve spoločnosti Facebook, ale sú to stále dve rôzne platformy. Prečo používať Instagram s Facebookom, ak sú to dve samostatné stránky sociálnych médií? Môžete skutočne prepojiť obidve platformy, ktoré sa dostanú do publika Facebooku aj vášho publika Instagram.

Ak sa zaujímate o reklamy na Facebooku, môžete ju tiež spustiť tiež na Instagrame. Alebo ak uverejníte obsah v službe Instagram, môžete ho tiež automaticky uverejniť na Notebooku alebo v aplikácii Messenger . Prepojenie vašich účtov je prospešné, pretože vám môže ušetriť veľa času a pomôcť udržať vaše sociálne účty súdržné.

Môžete spolupracovať s Influencermi

influencer marketing instabreakfast

Môže sa to zdať ako jednoduchý model , že pokiaľ ide o sociálne médiá a máte základňu svojich verných fanúšikov dokážete potom získať vplyv. Instagram spôsobil , že využívanie Infuencer marketingu sa stalo , veľmi obľúbenou a kľúčovou v online svete. Predstavte si , že tí , ktorí nie sú až tak známi nemajú profil na Instagrame s tisíckami followerov dokážu propagovať svoju značku alebo produkt prostredníctvom osoby , ktorá má vplyv a vybudované publikum s väčším počtom sledovateľov.

Spoľahlivý Infuencer môže posunúť povedomie , predaj vašej spoločnosti na vyššiu úroveň . Investícia do Influencer marketingu môže byť často krát veľmi prospešná a účinná stratégia.

Tak prečo používať Instagram ?

Môžete spolupracovať so svojimi zákazníkmi, propagovať svoje produkty a budovať povedomie o vašej značke! Nestačí len pridávať fotky. Instagram je sociálna platforma, ktorú môžete využívať bez ohľadu na to či predávate produkt alebo služby.

Pomohol vám tento článok? Podporte nás prosím jeho zdieľaním.

Evolum.sk

Profil administrátora webovej stránky.

Evolum.sk

Prístup k exkluzívnemu obsahu.

Patrite medzi prvých a nezmeškajte tie najlepšie novinky z digitálneho marketingu a sociálnych sietí.

NEWSLETTER S EXKLÚZÍVNYM OBSAHOM. NEZMEŠKAJTE UŽ ŽIADNE NOVINKY ZO SVETA ONLINE MARKETINGU.

Kontaktujte nás

Získajte relevantné publikum bez kupovania fejkov!

Tel: +421 944 625 143
Email : support@evolum.sk
Messenger : http://m.me/evolum.sk
WhatsApp : +421 944 625 143

Copyright© 2018-2022 by Evolum. Všetky práva vyhradené