Video Marketing na Instagrame

Video Marketing na Instagrame

Video Marketing na Instagrame 4608 2592 instabreakfastsk

Keď sa Instagram začal rozvíjať, tak to bolo na začiatku všetko len o obrázkovom obsahu. S odstupom času môžeme povedať, že v súčasnosti je to viac-menej o vizuálnej stránke. Obrázky sú samozrejme stále základnou časťou platformy, ale svoju zásadnú pozíciu si drží video.Videá môžu byť zdieľané v newsfeed-e,  v príbehoch (Stories) a môžu byť tiež použité na vytváranie reklamných kampaní s vysokou mierou konverzie. Preskúmajte osvedčené postupy, najlepšie stratégie a najlepší obsah, ktorý je možné použiť, aby ste na tejto  platforme získali vždy tie najlepšie výsledky.

Keď sa Instagram začal rozvíjať, tak to bolo na začiatku všetko len o obrázkovom obsahu. S odstupom času môžeme povedať, že v súčasnosti je to viac-menej o vizuálnej stránke. Obrázky sú samozrejme stále základnou časťou platformy, ale svoju zásadnú pozíciu si drží video.

Videá môžu byť zdieľané v newsfeed-e,  v príbehoch (Stories) a môžu byť tiež použité na vytváranie reklamných kampaní s vysokou mierou konverzie. Preskúmajte osvedčené postupy, najlepšie stratégie a najlepší obsah, ktorý je možné použiť, aby ste na tejto  platforme získali vždy tie najlepšie výsledky.

Základné informácie o videách na Instagrame 

Príspevky 

 • Videá môžu trvať až 60 sekúnd
 • Videá možno automaticky prehrať bez zvuku
 • Môžete použiť video v príspevkoch s viacerými obrázkami
 • Pomer strán 1: 1 alebo 1,9: 1

 Ako ich používať najlepšie

Keď používate video marketing v príspevkoch, nezabudnite na základné pravidlo – pokiaľ je to možné,  ten najväčší dôraz by mal byť kladený na celkové budovanie vzťahov. Ľudia dokážu získať obraz o vašej značke pomocou vysoko kvalitných obrázkov, avšak práve toto je vaša šanca zobraziť obsah v pridanej hodnote, ktorá pomôže zákazníkom lepšie vás spoznať. Týmto spôsobom zvýšite dôveryhodnosť svojej značky a zároveň sa zvýši pravdepodobnosť zákazníckeho nákupu.

TIP: Označovanie produktov v príspevkoch

oznacenie produktov a sluzieb na instagramovom profile

Zatiaľ momentálne nie je možné využívať túto možnosť na všetkých Instagramových účtoch. Veríme, že sa toto vylepšenie čoskoro dostane aj k používateľom na Slovensku, aby mohli označovať produkty vo videách, ako aj v príspevkoch s obrázkami.

Viac informácií : https://help.instagram.com/1108695469241257

Osvedčené postupy

 • Snažte sa odpovedať na všetky komentáre a využívajte lajky komentárov. Týmto spôsobom sa zvýši celková miera dosahu, čo vám pomôže lepšie preniknúť v Instagramovom algoritme. Vylepšíte si tak pozíciu a mieru zobrazovania príspevku vašim followerom.
 • Videá by mali byť iba také dlhé, ako je potrebné na to, aby ste dosiahli účel a aby boli efektívne. Pri dlhších videách riskujete stratu pozornosti diváka.

Video v Stories 

 • Stories musia byť dlhé 15 sekúnd alebo menej.
 • Stories sú celoobrazovkový obsah orientovaný na mobilné zariadenia.

Ako ich používať najlepšie

Príbehy na Instagrame vám môžu pomôcť vybojovať si veľmi dobrý organický obsah. Sú tiež mimoriadne populárnou funkciou na tejto platforme, pričom 400 z 500 denných užívateľov Instagramu sa s touto funkciou zaoberá každodenne.

Stories sú neuveriteľne pútavé. Používatelia ich sledujú, pretože vždy prichádzajú do kontaktu s novým nezameniteľným obsahom, ktorý nie opotrebovaný. Veľa značiek používa príbehy na zobrazenie ľudskej tváre svojej značky , napr. ako funguje v zákulisí a zdieľa tak UGC (požívateľsky generovaný obsah). Príbehy sú vynikajúcimi nástrojmi kampaní na zvyšovanie povedomia o značke.

TIP:  Swipe Up + LINK = Priloženie odkazu

10000 followerov na instagrame prilozit link

Ak máte vo svojom účte viac ako 10 000 followerov, dostanete užitočnú funkciu prílohy odkazu vo vašich príbehoch zadarmo aj bez toho, aby ste mali verifikovaný profil či použili reklamu. Vytvoríte možnosť pre akciu. Používateľom sa zobrazí napríklad hlásenie „prejsť prstom hore“ a automaticky budú presmerovaní na váš web. Ak máte dostupnú túto funkciu, použite ju!

Osvedčené postupy

 • Použite GIFové obrázky spolu s videami. GIFové označenia môžu vo všeobecnosti priniesť emóciu alebo zážitok do vašich príbehov, či už používate vtipné GIFové obrázky alebo používate GIF „zapnúť zvuk“, aby ste zvýšili pravdepodobnosť, že používatelia skutočne zapnú svoj zvuk, aby počuli, čo hovoríte.
 • Využite aj ostatné nálepky ako Hashtag nálepky, spomenúť „mention“ nálepky, ankety a iné. Snažte sa ich použiť všetky na zvýšenie interakcie alebo návštevnosti. Tým sa zvýši účinnosť vašich príbehov. Čim viac ich použijete, tým väčšia je pravdepodobnosť, že užívateľ na niektorú z nich zareaguje.
 • Povedz to v celom príbehu. Rozložte jedno video na niekoľko kusov. Využite taktiku rozprávania, aby ste používateľov „vložili“ do svojho príbehu a aby chceli vidieť z príbehu viac a viac.
 • Zvýraznite ich v profile. Hodnotné Stories sa oplatí pripnúť do Instagramového profilu. Príbehy Instagram Stories sú k dispozícii počas 24 hodín od ich uverejnenia. Môžete ich priradiť do rôznych kategórií a predĺžiť ich životnosť na neurčitú dobu.

Instagram Video reklamy 

 • Video reklamy môžu trvať až 60 sekúnd
 • Video reklamy sa automaticky prehrávajú bez zvuku
 • Môžete použiť video v príspevkoch s viacerými obrázkami
 • Pomer strán 1: 1 alebo 1,9: 1

Ako ich používať najlepšie

Dokážete zacieliť na utíchajúce publikum alebo Looklike publikum s videom, ktoré predstavuje vašu značku alebo produkt. Ak vaše video zaujme publikum a bude sledované, môžete si dovoliť k nemu priložiť akciu nákupu. Využite videá na predstavenie nových produktov alebo služieb pre už existujúcich zákazníkov. Nezabúdajte, že vždy môžete použiť videoreklamy Instagram na posilnenie obsahového marketingu vašej stránky.

Čo je treba ešte vedieť

 • Instagramové reklamy sú zvyčajne drahšie ako tie na Facebooku. Buďte na to pripravení, pretože náklady na reklamu môžu byť vyššie.
 • Copywriting je dôležitý a strategický. Pomocou popisu vysvetlite, prečo by vás mali používatelia napríklad sledovať alebo zaujmite ich pozornosť. Pamätajte si, že videá sa automaticky prehrávajú bez zvuku.

Osvedčené postupy

Ak chcete skutočne využiť video marketing vo svojich kampaniach, je tu spôsob ako fungovať pomocou súdržnej integrácie všetkých troch typov obsahu – video príspevkov s organickými informačnými kanálmi, video Stories a videoreklamy. Na dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame plánovať celé kampane vždy včas a s dostatočným predstihom spustenia.

Aké videa Instagrame dokážu prinášajú výsledky ?

V súčasnosti sa v trendoch v online marketingu neustále zdôrazňuje používanie videí. Preto je veľmi ľahké si ich predstavovať. Ťažkosti nastávajú až v skutočnostiach ako je napríklad ich vytváranie. Ďalším rozhodujúcim krokom je určenie, aký typ videí chcete použiť a čo chcete týmito videami docieliť.

Prezrite si zopár inšpiratívnych videí , ktorým sa darí na Instagrame 

Videá značiek :  

Tie sa zvyčajne zameriavajú na povedomie o značke a na príbeh značky. Sú určené na to, aby sa zobrazovali publiku a často obsahujú predajnú ponuku. Je to ešte viac o úvode, ale aj o tvrdom predaji.

TIP:Môžete tu tiež zahrnúť obsah za zákulisia.

https://www.instagram.com/p/BpmSeRYnSZC/?utm_source=ig_web_copy_link

Produktové videá : 

Videá o vašich produktoch môžu mať niekoľko rôznych foriem. Vždy sa však zameriavajú výlučne na jeden alebo dva produkty a vysvetľujú, prečo je potrebné mať ich vo vašom živote.

 Videá návodov :  

Tieto videá sa niekedy prekrývajú s produktovými videami alebo ich nenápadne skrývajú, ale sústreďujú sa viac na to, ako produkt používať a ako z neho získať čo najviac.

Edukačné videá :

Niekedy je vynikajúcou stratégiou použitie outbound a inbound marketingu. Tu sa zameriavate na vytváranie vzťahov a vytváranie dôveryhodnosti, pričom sa ani nemusí použiť produkt.

Buď prvý a nezmeškaj tie najlepšie novinky z marketingu a Instagramu.

NEZMEŠKAJ ŽIADNE NOVINKY ZO SVETA MARKETINGU A INSTAGRAMU

Kontaktujte nás

Získajte relevantné publikum bez kupovania fejkov!

Tel: +421 944 625 143
Email : support@evolum.sk
Messenger : http://m.me/evolum.sk
WhatsApp : +421 944 625 143

Copyright© 2018-2020 by Evolum. Všetky práva vyhradené