Tvorba web stránok v redakčnom systéme WordPress

Zapôsobte atraktívnym a originálnym dizajnom


Jednoduchý postup práce vo WordPresse

Vaše podnikanie sa rozbieha a vy tiež potrebujete webovú stránku, ktorá ide s dobou? Vytvárame kvalitné webové stránky vo WordPresse podľa vašich očakávaní. Vypočujeme si vaše požiadavky a starostlivo vytvoríme optimálny webový dizajn. Využite naše služby a posuňte svoje webové stránky o krok ďalej. WordPress je efektívne riešenie, ktoré vám ušetrí čas a peniaze.


Ako sa vytvárame webové stránky?

Vytvorenie webovej stránky nemôže byť jednoduchšie. Stačí nám prezradiť svoje ciele, predstavy, želania a požiadavky ako by mal web vyzerať podľa Vašich predstáv. Všetko ostatné nechajte na Nás. Predstavíme a navrhneme vám niekoľko možností riešenia, pomôžeme vám vybrať správnu šablónu a nasadíme celý systém správy obsahu. Vašu webovú stránku vyladíme k dokonalosti. Počas implementácie s vami budeme priebežne konzultovať jednotlivé funkčné prvky. Naučíme Vás pracovať so systémom správy obsahu a budeme Vám k dispozícii kedykoľvek po vytvorení webovej stránky.

Wordpress môže byť pre vás to správne riešenie

Samotná webová stránka, predstavuje neodmysliteľnú súčasť každého podnikania. Je preto nesmierne dôležité, aby sme kládli vysoké nároky na ich vzhľad a funkčnosť. Výsledkom našej práce je kvalitný, moderný a atraktívny web, ktorý nielenže spĺňa všetky technicko-funkčné parametre a požiadavky, ale je tiež dokonale optimalizovaný pre vyhľadávače (On-Page SEO). Sme presvedčení, že efektívny online prítomný výrazne prispieva k úspechu vášho podnikania, a preto sa staráme o každý detail, aby sme dosiahli optimálny výsledok pre vás a vašich návštevníkov.

Jednoduché používanie

Inštalácia a používanie WordPressu sú jednoduché, vhodné aj pre tých s obmedzenými technickými znalosťami. S intuitívnym používateľským rozhraním môžu užívatelia jednoducho vytvárať a upravovať svoje webové stránky.

Vzhľad a doplnky

WordPress poskytuje tisíce bezplatných zásuvných modulov a tém, vďaka ktorým môžu používatelia jednoducho prispôsobiť vzhľad svojich webových stránok podľa svojich predstáv.

Open-Source zdrojový kód

WordPress je bezplatný nástroj na správu obsahu s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že ho môže vylepšovať a rozvíjať ktokoľvek.

SEO kompatibilita

WordPress je skvelý pre SEO. Ponúka veľa nástrojov na vylepšenie miery vyhľadávania vašich webových stránok pre webové vyhľadávače.

Bezpečnosť

WordPress je vybavený bezpečnostnými funkciami, vrátane automatických aktualizácií a sledovania bezpečnostných hrozieb, čo zabezpečuje bezpečné prostredie pre užívateľov.

Komunita používateľov

Komunita WordPressu je veľká a aktívna. Používatelia aj vývojári sa tu stretávajú, zdieľajú znalosti a podporujú sa navzájom, aby vylepšili webové stránky a riešili problémy.

Aký je proces pri vytváraní webovej stránky v redakčnom systéme WordPress?


01.PRÍPRAVA KONCEPTU

Budeme sa Vás pýtať a klásť veľa otázok. Budeme sa snažiť získať od vás čo najviac podnetov a informácií, ktoré nám neskôr pomôžu vytvoriť špičkovú webovú stránku. V tejto fáze tiež naplánujeme jednotlivé kroky a prediskutujeme s vami, aké sú vaše predstavy, ciele webu a kedy potrebujete projekt dokončiť. Ak na naše otázky odpoviete preberieme výber web hostingu, domény, šablóny, začneme šablónu implementovať. Práve tu sa odohráva kúzlo, vďaka ktorému bude vaša webová stránka jedinečná a pútavá. V nasledujúcej fáze sa zameriame na dodanie podkladov, navrhneme štruktúru webovej stránky a rozvrhnutie webu pomocou blokov.


02.TVORBA OBSAHU

Po úspešnej príprave hostingu a výbere vhodnej šablóny nasadíme túto šablónu na server a začneme s jej individuálnou úpravou podľa vašich konkrétnych predstáv. S cieľom vytvoriť presne to, čo si predstavujete, sa pustíme do úprav a prispôsobení obsahu a vzhľadu webu. Po dokončení prvej verzie vášho webu vám poskytneme čas na dôkladné preskúmanie a pripomienkovanie. Vaše názory a požiadavky sú pre nás dôležité, a preto sa zameriame na implementáciu vašich zmien a úprav. V prípade potreby sme pripravení tento proces opakovať. Vaša spokojnosť je naším cieľom a snažíme sa ju dosiahnuť prostredníctvom efektívnej spolupráce na vašom webe.


03.SCHVÁLENIE

Vaša webstránka je naplnená obsahom, dobre zoptimalizovaná a otestovaná. V tejto fáze je webovej stránke znemožnený prístup do vyhľadávačov, takže jej obsah nemôže byť indexovaný a nezobrazuje sa vo výsledkoch vyhľadávania, napríklad v službe Google. Po vašom schválení webovej stránky sa webová stránka spustí do ostrej prevádzky, uvoľnenie na indexovanie a jej registrácia vo vyhľadávačoch.


04.SPUTENIE PREVÁDZKY

Tvorba webovej stránky je ukončená jej hlavnou časťou spustením. Zároveň sa po spustení kontrolujú faktory súvisiace so SEO. Po finálnej kontrole webu a overení všetkých jeho funkcionalít zabezpečíme migráciu webu na vašu doménu a zaučíme vás do používania WordPressu. Po spustení webu sme k dispozícii v prípade, že by ste potrebovali spraviť vo webe väčšie zmeny, alebo sa chceli poradiť s jeho obsluhou.

Často kladené otázky ohľadom tvorby webových stránok

S otázkami sa neobávajte, sme tu, aby sme vám pomohli. Naša sekcia s odpoveďami na často položené otázky je tu na to, aby vám poskytla rýchle a jasné informácie. Ale ak máte niečo špecifické na srdci, neváhajte nás kontaktovať. Stačí vyplniť formulár na našej stránke a my sa postaráme o vaše otázky a potreby.

 • Určite veríme, že áno! V poslednej fáze pred predaním webovej stránky zákazníkovi a zaradenia do vyhľadávania  je samotné zaškolenie klienta v používaní systému WordPress na správu obsahu, aby ste mohli vykonávať jednoduché úpravy obsahu úplne samostatne. Štandardne sa používa klasický textový editor/blokový editor alebo nejaký page builder ako napríklad Elementor, ktorý je dnes súčasťou prakticky každej platenej šablóny. To vám umožní jednoducho pridávať a upravovať obsah z hľadiska kompozície. Znalosť kódu HTML nie je podmienkou, ale veľkou výhodou. V našich projektoch najčastejšie používame spomínaný page builder –  Elementor, tento editor bol niekoľkokrát vyhodnotený poprednými odborníkmi na WordPress ako najlepší a z pohľadu bežného používateľa sa vám s ním bude dobre pracovať. Môžete meniť fotografie, texty, poradie blokov atď.

 • Prevádzkové náklady na chod webu môžu byť veľmi individuálne. Medzi základné prevádzkové náklady webovej stránky je zakúpenie domény a webového priestoru(web hostingu). Platba domény a web hostingu prebieha prevažne na ročnej/mesačnej báze. Treba brať do úvahy pri zložitejších projektoch náklady, ktoré sú spojené so zakúpením platených pluginov ako napríklad pri multijazyčnom webe. Na celkové prevádzkové náklad vás upozorníme a spoločne skonzultujeme už pri tvorbe cenovej ponuky. V cene našej práce nie sú zahrnuté náklady na doménu (približne 10€/ročne), web hosting (približne od 30€/ročne) a šablónu(jednorazový poplatok v rozmedzí od 15€-75€).

  • Kontaktné informácie
  • Obrázkové podklady (vieme navrhnúť možnosti aj pokiaľ nemáte obrázkové podklady)
  • Logo (vieme pomôcť s vytvorením)
  • Prístup k nadstavení editácii DNS záznamov domény
  • Prístup k administrácii web hostingu
 • Áno, a prípade, že nejaká súčasť nie je preložená, tak s ňou vieme pomôcť. Pre našu prácu používame najnovšie aktualizovanú verziu WordPress, ktorá je už preložená do slovenského jazyka. Treba mať na pamäti, že okrem redakčného systému, aj vaša šablóna a zásuvné moduly sú v určitých jazykoch. Primárnym jazykom väčšiny náležitostí webovej stránky je anglický jazyk z ktorého sú pripravované preklady.  Ak niektorá zo šablón či už  alebo rozširujúce moduly(pluginy), ak nie sú preložené do slovenského jazyka, tak vieme tieto súčasti preložiť pomocou nástroja Deepl.com. Odporúčame mať aspoň základnú znalosť anglického jazyka, ak plánujete vlastné úpravy na webe.

 • Určite áno, záleží len na tom, ako ju chcete rozšíriť. Ak v budúcnosti plánujete nejaké rozšírenie, vždy je najlepšie tieto kroky konzultovať pred samotnou tvorbou webovej stránky. Spravidla medzi komplikovanejšie riešenia patria napríklad web stránky v rôznych jazykových mutáciách. Najčastejšie rozširujeme WordPress o nové stránky, kontaktné formuláre, alebo e-shop s ďalšími modulmi.

 • Áno, samozrejme. Vytvárame a vyberáme pre zákazníkov len responzívne webové stránky a ich šablóny, ktoré dobre fungujú a dajú sa upraviť pre mobilné zariadenia a tablety.

 • Samozrejme. Jazykové mutácie zvyknú byť súčasťou mnohých stránok najmä, ak plánujete expandovať do ďalších krajín. V prípade, že plánujete okrem jedného jazyka (slovenského jazyka) aj ďalšie jazykové mutácie je vhodné konzultovať toto riešenie v najlepšom prípade pred samotnou tvorbou webovej stránky.

 • Áno, WordPress je bezpečný a bude bezpečnejší za predpokladu, že webová lokalita má napríklad dobrú ochranu proti spamu a vírusom, webová lokalita je pravidelne aktualizovaná, je nastavený certifikát SSL, pre prihlásenie je nastavené dvoj- alebo trojfaktorové overovanie.

 • Pri výbere web hostingu WordPress sú dôležité tri premenné:

  • operačný systém Linux,
  • databáza MySQL,
  • skripty CGI

  Dôležité je tiež sledovať hodnotu pamäte PHP, pretože môže výrazne ovplyvniť prácu s náročnejšími editormi, ako je napríklad Elementor. Ak je hodnota 128 Mb, môžete sa stretnúť s tým, že sa editor nenačíta a stránku nebudete môcť vôbec upravovať. Pre stabilný a funkčný editor Elemetor s viacerými doplnkami by mali byť hodnoty pamäte PHP minimálne 256Mb a optimálne 512Mb. Ak už vopred viete, že vaša stránka alebo eshop bude obsahovať veľa dát, napr. produktov, fotografií, integrácií a podobne, je lepšie sa poobzerať po VPS (Virtual Private Server) alebo VMS (Virtual Managed Server), kde si tieto hodnoty môžete spravovať a prípadne zvyšovať sami alebo prostredníctvom správcu servera. S výberom poskytovateľa web hostingu vám radi pomôťene.

 • Áno, e-shopy prostredníctvom bezplatného zásuvného modulu WooCommerce sú jedným z najpoužívanejších riešení pre e-shopy. Hlavným dôvodom, prečo je to tak, sú tisíce rozšírení WordPress, tzv. pluginov, ktoré sú k dispozícii pre Woocommerce a pomáhajú poskytovať všetky očakávané funkcie a integrácie, ktoré budete pre svoj obchod niekedy potrebovať.

 • Drobné úpravy zvyčajne poskytujeme svojim klientom bezplatne. Za väčšie úpravy si účtujeme hodinovú alebo fixnú sadzbu za úkon. V prípade potreby pravidelných úprav, aktualizácií obsahu spolupracujeme na základe mesačného paušálu podľa predpokladaného objemu. Predovšetkým pravidelná údržba (aktualizácia systému správy obsahu a jeho modulov) je nevyhnutná pre dlhú životnosť a zdravie vašej webovej stránky.

  Ak nechcete spravovať systém správy obsahu a aktualizácií WordPress alebo sa mu jednoducho nechcete venovať sami, ponúkame pravidelnú správu webu, ručnú kontrolu a pravidelné ručné zálohovanie (bod obnovy), ako aj nastavenie pravidelného automatického zálohovania do vlastného cloudu. Takto je v prípade problémov možná obnova zo zálohy, napríklad v prípade hacknutia stránky alebo technického problému na serveri hostingovej spoločnosti – robustnejšie hostingové spoločnosti majú už v ponuke aj zálohovanie obsahu a e-mailov.

 • Výber šablóny vzhľadu WordPress je jedným z najťažších rozhodnutí pri vytváraní webovej stránky. Platené možnosti šablón vám však môžu poskytnúť robustnejšie pokročilé funkcie pre prácu, možnosti prispôsobenia a vopred pripravené rozvrhnutia a pomôcť vám spravovať stránky, ktoré dokonale zodpovedajú vašim predstavám a uľahčia množstvo hodín vynaloženej práce. Za šablónu zaplatíte raz a stávate sa jej vlastníkom. Opakujúce sa náklady sa platia, ak chcete mať podporu vývojárov aj po uplynutí lehoty. Väčšina prémiových šablón predstavuje jednorazovú investíciu, ktorá sa pohybuje v priemere od 15€ do 75€.

Orientačný cenník tvorby webových stránok

Ponúkame vám vytvorenie moderných webových stránok za vynikajúcu cenu, a to bez potreby investície do programátorských riešení. Vďaka profesionálnym, súčasným a responzívnym šablónam bude váš nový web nielen štýlový, ale aj plne funkčný – a to za zlomok sumy, ktorú by ste zaplatili vo väčších webových agentúrach za úplne prispôsobené riešenia.

Jednostránkové webové stránky
For freelancers

od €199

 • Redakčný systém WordPress
 • Moderný responzívny vzhľad
 • Kontaktný formulár
 • Emailing
 • Antivírusová ochrana
 • Externé zálohovanie
 • On-Page SEO
 • Optimalizácia rýchlosti
 • Zaradenia webu do vyhľadávačov GSC
 • Analytické nástroje
Mám záujem
Prezentačný web s podstránkami

od €390

 • Redakčný systém WordPress
 • Moderný responzívny vzhľad
 • Kontaktný formulár
 • Emailing
 • Antivírusová ochrana
 • Externé zálohovanie
 • On-Page SEO
 • Optimalizácia rýchlosti
 • Zaradenia webu do vyhľadávačov GSC
 • Analytické nástroje
 • Rozšírené menu a podstránky
 • Blog
Mám záujem
Multijazyčné webové stránky a e-shopy

od €590

 • Redakčný systém WordPress
 • Moderný responzívny vzhľad
 • Kontaktný formulár
 • Emailing
 • Antivírusová ochrana
 • Externé zálohovanie
 • On-Page SEO
 • Optimalizácia rýchlosti
 • Zaradenia webu do vyhľadávačov GSC
 • Analytické nástroje
 • Rozšírené menu a podstránky
 • Blog
 • WPML/Woocommorce
Mám záujem

Nezáväzný prieskum kalkulácie ceny webovej stránky

Bezplatná cenová ponuka

Hľadáte spoľahlivého partnera pre tvorbu web stránky? Poradenstvo je základom našej služby, radi vám pomôžeme. Cenová ponuka pre tvorbu web stránky je bezplatná, čo znamená, že sa nemusíte obávať skrytých nákladov alebo nepríjemných prekvapení. A držíme slovo. To, na čom sme sa dohodli, platí. Vaša dôvera je pre nás prioritou číslo.

Ak chcete získať nezáväznú ponuku, vyplňte tento formulár.

Rádi vám poskytneme viac informácií o cenách na webových stránkach.

Kontaktný formulár LONGER


Zanechajte nám správu. Budeme vás kontaktovať čo najskôr.

Kontaktný formulár LONGER

Prístup k exkluzívnemu obsahu.

Patrite medzi prvých a nezmeškajte tie najlepšie novinky z digitálneho marketingu a sociálnych sietí.

NEWSLETTER S EXKLÚZÍVNYM OBSAHOM. NEZMEŠKAJTE UŽ ŽIADNE NOVINKY ZO SVETA ONLINE MARKETINGU.

Kontaktujte nás

logo footer

Tel: +421 944 625 143
Email : podpora@evolum.sk
Messenger : http://m.me/evolum.sk
WhatsApp : +421 944 625 143

Copyright© 2018-2024 by Evolum. Všetky práva vyhradené.

  Používaním stránok Evolum.sk súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
  Viac informácii