Ako zabrániť výpadkom webu WordPress?

Ako zabrániť výpadkom webu WordPress?

Ako zabrániť výpadkom webu WordPress? 1280 853 Maroš Vavro

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Existuje nespočetné množstvo dôvodov, prečo chcete zabrániť výpadkom webových stránok. Bez ohľadu na to, akú formu webhostingu(VPS,VDS alebo zdieľaný web hosting) si vyberiete, je veľmi dôležité, aby bola vaša webová stránka vždy funkčná a dostupná. Ak sa používateľ nemôže dostať na vaše webové stránky, môže to byť jeho posledná interakcia s vašou online prezentáciou. K výpadkom dochádza z rôznych dôvodov vrátane preťaženia servera, škodlivých útokov, problémov s kódovaním a iných chýb. Na príčine výpadku webovej stránky však nezáleží zo strany návštevníka ale ako na konečnom výsledku výpadku. Tak či onak, používateľ, ktorý sa dostane na nefunkčnú stránku, klikne, odíde preč a možno sa už nikdy na ňu nevráti.

Niektorí majitelia webových stránok žijú v strachu, že ich stránky z času na čas spadnú. Bohužiaľ, v prípade najhoršieho sa môžete dostať do ťažkej situácie. Našťastie existuje mnoho jednoduchých krokov, ktoré môžete podniknúť, aby ste boli aktívni a predišli výpadkom. Navyše, ak sa vaša webová stránka stane nedostupnou, zvyčajne ju môžete rýchlo obnoviť a spustiť s minimálnymi vedľajšími následkami. V tomto článku vám ukážeme niekoľko osvedčených postupov, ako zabrániť výpadkom webu WordPress. Potom sa s vami podelíme o zopár tipov, ako mu predchádzať, a o niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť, ak sa váš obsah predsa len vypne.

Prečo je dôležité predchádzať výpadkom webových stránok?

Najbezprostrednejším problémom, ktorý výpadok predstavuje, je, že používatelia nemajú prístup k vášmu webu. V konečnom dôsledku to pre vás tak či onak pravdepodobne znamená stratu príjmov a kontaktu s publikom. Ak prevádzkujete stránku e-shopu, tak v tomto čase výpadku zákazníci nebudú môcť nakupovať. Rovnako aj blogy prídu o príjmy z reklám a pravdepodobne zaznamenáte aj pokles konverzného pomeru pre e-mailové odbery a ďalšie funkcie.

Navyše, ak sa výpadky stanú opakovaným problémom vášho webu, negatívne účinky môžu byť oveľa dlhodobejšie. Napríklad to pravdepodobne ovplyvní vašu dôveryhodnosť. Ak je vaša webová stránka WordPress nespoľahlivá, potenciálni klienti alebo zákazníci môžu začať vnímať vašu značku rovnako. Je pravdepodobné, že vám budú menej dôverovať, pokiaľ ide o ich platobné informácie a obchod. Taktiež by sa mohli zhoršiť vaše pozície vo vyhľadávačoch a mať negatívny vplyv na SEO. Krátke obdobia nedostupnosti by síce raz za čas nemali viesť k sankciám vyhľadávačov, ale nadmerné prestoje môžu poškodiť vašu optimalizáciu pre vyhľadávače. Často tieto výpadky môžete uvidieť aj v administrácii Google Search Console.

Čo spôsobuje výpadky webových stránok WordPress?

Ak chcete zabezpečiť, aby návštevníci online mohli vždy vidieť a využívať vašu stránku WordPress, je dôležité pochopiť, prečo dochádza k výpadkom. Poďme preskúmať niektoré z najčastejších dôvodov, prečo môže byť vaša webová lokalita dočasne offline.

Zlý alebo nespoľahlivý web hosting

Jedným z hlavných vinníkov výpadkov webových stránok je zlý webhosting. Ak je vaša webová stránka umiestnená na nespoľahlivom serveri s nedostatočnými zdrojmi, môže to viesť k častým výpadkom. Tu sa dozviete, ako môže zlý webhosting spôsobiť výpadok webovej stránky:

  • Nedostatok zdrojov: Poskytovatelia webhostingu s obmedzenou šírkou pásma, úložiskom a výkonom spracovania môžu prispieť k pomalému načítaniu a výpadkom. S rastom kapacity webovej stránky sa tieto obmedzenia zvýrazňujú, čo spôsobuje, že vaša stránka nereaguje alebo dokonca padá v čase špičky.
  • Nespoľahlivé servery: Nekvalitné webové servery náchylné na poruchy hardvéru môžu mať za následok dlhšie výpadky. Ak sa na vašom serveri vyskytnú technické poruchy alebo havárie z dôvodu nedostatočnej údržby, vaša webová stránka bude pre používateľov nedostupná, kým sa problém nevyrieši poskytovateľ webhostingu.
  • Pomalá technická podpora: Rýchle riešenie technických problémov je nevyhnutné na minimalizáciu výpadkov. Poskytovateľom hostingu s nedostatočnou zákazníckou podporou môže trvať dlhšie, kým vyriešia problémy, a vaša stránka tak môže byť dlhší čas nefunkčná.
  • Nedostatočné bezpečnostné opatrenia: Nedostatočne spravované hostingové služby nemusia zaviesť účinné bezpečnostné opatrenia, čím sa vaša web stránka WordPress stáva zraniteľnou voči kybernetickým útokom a infekciám škodlivým softvérom.

Tip: Investícia do renomovanej webhostingovej služby s dobrou infraštruktúrou, dostatočnou šírkou pásma a spoľahlivou podporou môže výrazne znížiť riziko výpadkov.

Vysoká návštevnosť

Ako majiteľ webovej stránky je pravdepodobne vaším hlavným cieľom získať návštevnosť alebo zvýšiť návštevnosť vašej stránky. Vysoká návštevnosť však môže viesť k výpadkom, ak na to váš server nie je prispôsobený. V čase najväčšej návštevnosti, napríklad pri uvádzaní nových produktov na trh vo vašom e-shope, môže dôjsť k preťaženiu servera, čo spôsobí pomalé načítavanie alebo úplné výpadky. Škálovateľné webhostingové riešenia a siete na doručovanie obsahu (CDN) môžu pomôcť rozložiť zaťaženie prevádzky a zabrániť výpadkom.

Kybernetické útoky alebo škodlivý softvér

Kybernetické útoky a škodlivý softvér môžu ohroziť vaše webové stránky a spôsobiť dlhšie výpadky. Útoky typu DDoS (Distributed Denial of Service) zaplavia váš server prevádzkou, zahltia ho a zneprístupnia vašu stránku. Infikovanie škodlivým softvérom môže ohroziť funkčnosť vašej stránky a prinútiť vás k jej odstaveniu na vyčistenie. Ak sa bránite pomocou firewallu a využívate rýchle aktualizácie webstránky a pluginov, ochránite svoje stránky pred hrozbami, ako sú útoky DDoS alebo pred napadnutím škodlivého softvéru. Výsledkom a odmenou bude, že vaša stránka bude funkčná a dostupná pre návštevníkov.

Problémy s pluginom alebo témou

Funkčnosť webových stránok často závisí aj od nainštalovaných zásuvných modulov a tém. Nekompatibilné alebo zle nakódované pluginy a témy však môžu viesť ku konfliktom v kódovaní, pádom a v konečnom dôsledku k ľahšej zraniteľnosti a výpadkom. Keďže WordPress je otvorený zdrojový kód(Open-Source), je dôležité overiť všetky nové doplnky a témy. Hoci mnohé z nich je možné používať bezplatne, budete sa chcieť uistiť, že pochádzajú z renomovaných zdrojov, aby ste toto riziko minimalizovali.

Vypršala platnosť domény

Vaša doména slúži ako online adresa vašej webovej lokality. Ak registrácia vašej domény vyprší a nebude urýchlene obnovená, vaša stránka sa môže stať nedostupnou, čo môže viesť k výpadkom. Nastavte si pripomienkovanie obnovenia domény a udržiavajte aktualizované platobné informácie, aby ste tomuto problému predišli.

Chyby kódovania

Aj keď nie ste vývojár, môžete upravovať súbory a databázu svojej webovej lokality WordPress. Prípadne naopak k zraniteľnosti môže dôjsť pri chybách v kóde. Ak náhodou urobíte chybu v kódovaní, napríklad syntaktickú chybu, môže to viesť k poruchám alebo výpadkom. Ak sa chcete vyhnúť tomuto problému, používajte revízie a testovanie kódu spolu s praxou kontroly verzií. To vám môže pomôcť identifikovať a vyriešiť ľudské chyby kódovania na mieru skôr, ako narušia dostupnosť vašej stránky.

Osvedčené postupy ako zabrániť výpadkom webu WordPress

Ako teda predchádzať výpadkom webových stránok WordPress? Hoci je online prítomnosť vždy vystavená určitému riziku výpadku, je možné ho minimalizovať. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, ako to môžete dosiahnuť a vyhnúť. Teraz, keď už viete, že určité výpadky webových stránok sú v poriadku, ale veľa výpadkov webových stránok je veľmi zlé, pozrime sa, čo môžete urobiť, aby ste ich minimalizovali. Niektoré z týchto krokov môžu byť samozrejmé, ale aj tie sa oplatí zopakovať, pretože nič nie je také jednoduché – alebo nepríjemné – ako prehliadnuť niečo veľmi zjavné.

Používanie dobrého poskytovateľa webhostingu a vhodného balíka služieb

Možno vám znieť ako samozrejmosť ale o tom, či je výber vášho webhostingu správny sa často dozviete až počas jeho používania. Každý renomovaný poskytovateľ webhostingu, ktorý stojí za to, ponúka nejakú záruku prevádzkyschopnosti servera. Zvyčajne je to 99,9 % – zlatý štandard, čo znamená, že počas roka garantujú, že výpadky neprekročia hranicu osem a pol hodiny. Jedným zo spôsobov, ako odhaliť pochybného poskytovateľa webhostingu, je pozrieť sa na to, čo sľubuje – či neponúka žiadne záruky, alebo či garantuje absolútne všetko. Šanca, že počas roka nedôjde ani k jednej minúte výpadku, je nulová, preto by žiadny poskytovateľ nemal byť schopný ponúknuť 100 % záruku prevádzkyschopnosti servera.

Poskytovateľ webhostingu by nemal byť schopný ponúkať neuveriteľne dobré balíky za smiešne nízke ceny. To je ďalšia hrozba, ktorú by ste mali brať veľmi vážne, pretože balík služieb môže ovplyvniť výpadky. Ak vaša webová stránka nemá zdroje, ktoré potrebuje na správne fungovanie pri záťaži, pri ktorej zvyčajne funguje, dôjde k jej výpadku. Mali by ste si vybrať poskytovateľa webhostingu, ktorý vám umožní čo najjednoduchšie prejsť na lepšie a drahšie balíky. Keď začne prichádzať viac návštevníkov, bolo by najlepšie mať možnosť upgradu – alternatívou je migrácia k inému poskytovateľovi webhostingu, a to môže byť problém pri viazanosti.

Monitorovanie dostupnosti vašej webovej stránky

Tu je jedna z tých najčastejších rád, o ktorých sa dočítate: musíte vedieť, že vaša webová lokalita je nefunkčná, aby ste zabránili jej nefunkčnosti v budúcnosti. V prípade webovej stránky to znamená monitorovanie jej prevádzky(uptime).

Existuje niekoľko možností monitorovania, z ktorých si môžete vybrať. Niektoré možnosti, ako napríklad populárny UptimeRobot, sú bezplatné. Iné možnosti, ako napríklad Pingdom, sú spoplatnené. Hoci je cena dôležitou vecou, ktorú treba zvážiť, pretože tieto služby s malými poplatkami majú tendenciu sa po čase hromadiť a predstavovať značné výdavky, oveľa dôležitejšie je, aby ste získali typ služby, ktorú potrebujete.

Ako zabrániť výpadkom webu WordPress2Napríklad bezplatná služba môže kontrolovať vašu webovú stránku niekoľkokrát denne a posielať vám e-mail, ak je niečo v neporiadku, alebo správu, v ktorej sa uvádza stav vašej webovej stránky za daný deň. Ak vám to vyhovuje, výborne. Ak vám to však nestačí a potrebujete veci ako push-up oznámenia alebo SMS upozornenia a častejšiu kontrolu, mali by ste sa uistiť, že si tieto služby zaobstaráte, aj keď to znamená, že každý mesiac miniete na správu webovej stránky o pár eur viac.

Pozor na určité doplnky a témy

Zásuvné moduly a témy sú obrovskou súčasťou toho, čo robí používanie WordPress skvelým. Dokážu premeniť vašu webovú stránku z nevýraznej, bez funkčnej zbierky stránok na webe na výkonný nástroj na rozvoj podnikania, zarábanie peňazí alebo hľadanie nových spôsobov prezentácie. Napriek tomu sú pluginy a témy častým vinníkom výpadkov webových stránok. Prečo? Pretože obsahujú kód a niektoré kódy sa nehodia a nie sú kompatibilné s iným kódom. K problémom s nekompatibilitou dochádza neustále najmä pri najnovšej aktualizácii novej verzie WordPress. Mali by ste ich zachytiť skôr, ako spôsobia skutočné škody.

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa vyhli problémom s pluginmi a témami. Najjednoduchšie by bolo prejsť dokumentáciu k zásuvnému modulu alebo téme, množstvo používateľov, či ide o renomovaného vývojára, recenzie alebo hodnotenia – ak k nim máte prístup – a zistiť, či existujú známe problémy.

Tip: Môžete si tiež vytvoriť testovaciu stránku pomocou duplikovania – kópiu svojej webovej stránky, ktorá nie je dostupná verejnosti – a otestovať akýkoľvek plugin alebo tému, alebo dokonca nastavenie predtým, ako ho implementujete na stránke s ostrou prevádzkou. A nakoniec, výber prémiových pluginov a tém vám niekedy umožní lepší prístup k pracovníkom podpory, takže vám môžu pomôcť pri riešení problémov.

Udržujte svoje webové stránky optimalizované

Vaša webová stránka môže byť spustená a fungovať, ale ľudia k nej stále môžu mať problém s prístupom. Pomalé načítanie môže spôsobiť, že si ľudia budú myslieť, že webová lokalita nie je spustená v ostrej prevádzke. Zlé interné odkazy môžu spôsobiť, že si niektorí ľudia budú myslieť, že časti webovej stránky nefungujú. Zle optimalizované webové stránky môžu prispieť k niektorým chybám na strane klienta.

Vo všeobecnosti platí, že ak prevádzkujete webovú stránku WordPress alebo akýkoľvek iný druh webovej stránky, rýchlosť by mala byť hlavným záujmom. Chcete, aby sa vaša webová lokalita načítala čo najrýchlejšie a najjednoduchšie, pretože návštevníci nemusia byť príliš nadšení z čakania na pomalé načítanie webovej stránky. Existujú aj ďalšie dôvody na optimalizáciu webovej stránky. Podstatné však je, že táto časť práce prispieva k správnemu fungovaniu vašej webovej lokality a buď priamo, alebo nepriamo prispeje k zníženiu výpadkov.

Dôkladne zabezpečte svoju webovú stránku

Jednou z najhrozivejších príčin výpadkov webových stránok je kybernetický útok. Hackeri, ktorí získajú prístup k vašej webovej lokalite, môžu spôsobiť spúšť rôznymi spôsobmi, z ktorých niektoré môžu vašu lokalitu vyradiť z prevádzky. Dodržiavanie niekoľkých osvedčených bezpečnostných postupov vám môže pomôcť vyhnúť sa útokom v prvom rade alebo rýchlo sa zotaviť, ak sa hackerovi podarí prelomiť vašu obranu. Medzi kľúčové stratégie patria:

  • Pravidelné zálohovanie webovej stránky wordpress: Ak dôjde k útoku, ktorý spôsobí výpadok vašej stránky, najrýchlejšie ju obnovíte a spustíte.
  • Obmedzenie pokusov o prihlásenie: To môže zabrániť útokom hrubou silou, pri ktorých hackeri používajú botov na získanie prístupu na vašu stránku, a to opakovaným testovaním náhodných prihlasovacích údajov.
  • Povolenie dvojfaktorového overovania: Vyžadovaním dvoch alebo viacerých spôsobov overovania pri vstupe na vašu stránku môžete zabrániť hackerom v prístupe k ovládaciemu panelu.
  • Skenovanie na škodlivý softvér: Existuje niekoľko pluginov, napríklad Wordfence, ktoré dokážu analyzovať vašu stránku a určiť, či na ňu nebol pridaný škodlivý kód.
  • Nastavenie brány Firewall: Brána firewall bude monitorovať prevádzku vašej webovej stránky a blokovať podozrivých používateľov.
  • Aktualizovanie – Pravidelné aktualizácie pluginov a nových verzií WordPress vám môže pomôcť zamedziť hackerom nájsť zraniteľné miesta v kódovaní.

Čo robiť, ak má vaša webstránka WordPress výpadok?

Dôvody výpadku vašej webovej stránky môžu byť rôzne, takže existuje množstvo možných riešení. Napríklad by mohlo byť potrebné obnoviť názov vašej domény alebo webhostingový plán. Možno však budete musieť vyriešiť problémy s vašimi zásuvnými modulmi a témou kvôli softvérovému konfliktu. Ak sa nemôžete dostať na svoju webovú stránku, musíte najprv zistiť, či je chyba na vašej strane, alebo je vaša lokalita skutočne nefunkčná z tretej strany. Rýchlym a jednoduchým spôsobom, ako to urobiť, je použiť funkciu Downforeveryoneorjustme.com

Ako zabrániť výpadkom webu WordPress1

Tento online nástroj umožňuje zadať vašu adresu URL a zistiť, či je vaša webová lokalita nedostupná pre všetkých .Ak je to tak, tu je niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť hneď, aby ste začali problém riešiť:

  1. Uistite sa, že máte zaplatené poplatky za registráciu názvu domény a webhostingový plán.
  2. Vyriešte, či nedošlo ku konfliktu zásuvných modulov WordPress.
  3. Vykonajte audit, aby ste zistili, či vaša stránka nebola napadnutá hackermi.
  4. Kontaktujte poskytovateľa hostingu a zistite, či nedošlo k výpadku servera alebo inému problému na vysokej úrovni.

Ak prvé tri kroky neprinesú žiadne výsledky, tím podpory poskytovateľa webhostingu by vám mal byť schopný poskytnúť odpovede. Keď budete vedieť, čo spôsobuje výpadok vašej stránky WordPress, môžete sa pustiť do odstránenia problému a obnovenia prevádzky vašej stránky.

Zopár slov na záver

Hoci cieľom každého majiteľa webovej stránky je, aby bola jeho stránka online, 100 % prevádzkyschopnosť je nemožná. Môžete však urobiť veľa pre to, aby sa toto percento čo najviac priblížilo k 100. Ak je vaše webové stránky nebudú príliš často mimo prevádzky, nielenže prichádzate o získavanie klientov, zákazníkov a ďalších príjmov, ale strácate aj dôveru tých, ktorí sa pokúšajú pristupovať na vaše stránky počas obdobia, keď je mimo prevádzky. Dúfame, že teraz, keď ste si prečítali niekoľko krokov, Ako zabrániť výpadkom webu WordPress, je čas začať ich realizovať.

Niekedy sú výpadky webových stránok nevyhnutné napríklad v čase aktualizácii. Preto je dôležité byť pripravený a mať k dispozícii správne nástroje a služby, ktoré vám pomôžu čo najrýchlejšie obnoviť prevádzku. Vynechali sme niečo dôležité? Čo ste urobili vy, aby ste skrátili prestoje svojich webových stránok? Napíšte nám do komentárov alebo v prípade akýchkoľvek otázok kontaktuje.[/vc_column_text][movedo_divider padding_top=“30″ padding_bottom=“30″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text text_style=“subtitle“]

Pomohol vám tento článok? Podporte nás prosím jeho zdieľaním.

[/vc_column_text][movedo_social social_facebook=“yes“ social_twitter=“yes“ social_linkedin=“yes“ social_pinterest=“yes“ icon_size=“small“ icon_shape=“round“ shape_color=“white“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Maroš Vavro

Špecializujem sa na správu sociálnych sietí, tvorbu obsahových stránok, online projekty a SEO optimalizáciu, s dôrazom na tvorbu webstránok v WordPress.

Prečítajte si aj ďalšie články od autora - Maroš Vavro

[vc_row padding_top_multiplier=““ padding_bottom_multiplier=““][vc_column][movedo_modal modal_id=“newsletter“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/4″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/2″][movedo_title heading=“h1″ increase_heading=“140″]Prístup k exkluzívnemu obsahu.[/movedo_title][movedo_title heading=“h2″ increase_heading=“120″]Patrite medzi prvých a nezmeškajte tie najlepšie novinky z digitálneho marketingu a sociálnych sietí.[/movedo_title][movedo_empty_space][vc_column_text]
[/vc_column_text][movedo_empty_space][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/4″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/movedo_modal][/vc_column][/vc_row][vc_row section_type=“fullwidth“ padding_top_multiplier=““ padding_bottom_multiplier=““ columns_gap=“none“][vc_column column_custom_position=“yes“ position_top=“2x“ tablet_landscape_column_positions=“none“ tablet_portrait_column_positions=“none“ mobile_column_positions=“none“ heading_color=“light“ clipping_animation=“clipping-left“ css=“.vc_custom_1554114338054{margin-top: 0px !important;margin-bottom: 0px !important;padding-top: 30px !important;padding-right: 60px !important;padding-bottom: 30px !important;padding-left: 60px !important;background-color: #f9224b !important;}“ font_color=“#ffffff“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/2″ tablet_width=“hide“ tablet_sm_width=“hide“ mobile_width=“hide“ css=“.vc_custom_1518261848902{margin-top: 0px !important;margin-bottom: 0px !important;}“][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/2″ tablet_width=“1″ tablet_sm_width=“1″ css=“.vc_custom_1518261853593{margin-top: 0px !important;margin-bottom: 0px !important;}“][movedo_callout title=“NEWSLETTER S EXKLÚZÍVNYM OBSAHOM. NEZMEŠKAJTE UŽ ŽIADNE NOVINKY ZO SVETA ONLINE MARKETINGU.“ heading=“h5″ animation=“grve-fade-in“ animation_duration=“slow“ button_text=“ODOBERAŤ“ button_color=“white“ button_size=“large“ button_shape=“round“ button_shadow=“small“ button_link=“url:%23newsletter|||“ button_class=“grve-modal-popup“][/movedo_callout][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row heading_color=“light“ bg_type=“color“ padding_top_multiplier=“4x“ padding_bottom_multiplier=““ font_color=“#e0e0e0″ bg_color=“#000000″][vc_column tablet_width=“hide“ tablet_sm_width=“hide“ mobile_width=“hide“][movedo_empty_space height_multiplier=“2x“][/vc_column][vc_column][movedo_title heading_tag=“div“ heading=“link-text“ margin_bottom=“0″]Potrebujete pomôcť?[/movedo_title][movedo_title heading=“h2″]Kontaktujte nás[/movedo_title][/vc_column][vc_column tablet_width=“hide“ tablet_sm_width=“hide“ mobile_width=“hide“][movedo_empty_space][/vc_column][vc_column width=“1/3″ css=“.vc_custom_1577702368358{border-top-width: 1px !important;border-top-color: rgba(255,255,255,0.25) !important;border-top-style: solid !important;}“ font_color=“#ffffff“][movedo_empty_space][movedo_single_image image_mode=“medium_large“ image=“17657″ align=“left“][vc_column_text]Tel: +421 944 625 143 Email : podpora@evolum.sk Messenger : http://m.me/evolum.sk WhatsApp : +421 944 625 143[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=“1/3″ css=“.vc_custom_1518259946395{border-top-width: 1px !important;border-top-color: rgba(255,255,255,0.25) !important;border-top-style: solid !important;}“][movedo_empty_space][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/2″][vc_column_text]WEBSTRÁNKY SLUŽBY BLOG REFERENCIE KONTAKT[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/2″][vc_column_text]CENNÍK OBCHODNÉ PODMIENKY NEWSLETTER COOKIES OSOBNÉ ÚDAJE[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][movedo_empty_space][/vc_column][vc_column width=“1/3″ heading_color=“light“ css=“.vc_custom_1660313244432{border-top-width: 1px !important;border-top-color: rgba(255,255,255,0.25) !important;border-top-style: solid !important;}“ font_color=“#ffffff“][movedo_empty_space][movedo_social_links icon_color=“white“ facebook_url=“https://www.facebook.com/evolum.sk“ instagram_url=“https://www.instagram.com/evolum.sk/“ linkedin_url=“https://www.linkedin.com/company/12981377″ whatsapp_url=“https://wa.me/00421944625143″][movedo_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=“color“ columns_gap=“none“ equal_column_height=“equal-column“ font_color=“rgba(255,255,255,0.47)“ bg_color=“#000000″][vc_column vertical_content_position=“bottom“ css=“.vc_custom_1577705757906{border-top-width: 1px !important;border-top-color: rgba(255,255,255,0.25) !important;border-top-style: solid !important;}“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“2/3″][movedo_empty_space][vc_column_text css=“.vc_custom_1701952884087{padding-bottom: -2px !important;}“]Copyright© 2018-2024 by Evolum. Všetky práva vyhradené.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]
[vc_row section_type=“fullwidth“ padding_top_multiplier=““ padding_bottom_multiplier=““ columns_gap=“none“ equal_column_height=“middle-content“][vc_column tablet_width=“1″ column_fullheight=“fullheight“ tablet_landscape_column_fullheight=“false“ tablet_portrait_column_fullheight=“false“ mobile_column_fullheight=“false“ heading_color=“light“ css=“.vc_custom_1611926408666{background-color: #000000 !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}“ font_color=“#ffffff“][movedo_empty_space height_multiplier=“6x“][movedo_empty_space height_multiplier=“6x“][movedo_title heading_tag=“h2″ heading=“h2″ line_type=“line“ line_width=“100″ line_height=“3″ line_color=“primary-3″ align=“center“ margin_bottom=“0″]BLOG[/movedo_title][movedo_empty_space][movedo_title heading_tag=“h2″ heading=“h2″ line_type=“line“ line_width=“125″ line_height=“3″ line_color=“primary-3″ align=“center“ margin_bottom=“0″]KONZULTÁCIA[/movedo_title][movedo_empty_space][movedo_title heading_tag=“h2″ heading=“h2″ line_type=“line“ line_width=“100″ line_height=“3″ line_color=“primary-3″ align=“center“ margin_bottom=“0″]KONTAKT[/movedo_title][movedo_empty_space][movedo_title heading_tag=“h2″ heading=“h2″ line_type=“line“ line_width=“150″ line_height=“3″ line_color=“primary-3″ align=“center“ margin_bottom=“0″]POZRIEŤ SA NA FACEBOOK[/movedo_title][movedo_empty_space][movedo_title heading_tag=“h2″ heading=“h2″ line_type=“line“ line_width=“150″ line_height=“3″ line_color=“primary-3″ align=“center“ margin_bottom=“0″]POZRIEŤ SA NA LINKEDIN[/movedo_title][movedo_empty_space][movedo_title heading_tag=“h2″ heading=“h2″ line_type=“line“ line_width=“150″ line_height=“3″ line_color=“primary-3″ align=“center“ margin_bottom=“0″]NAPÍSAŤ SPRÁVU NA WHATSAPP[/movedo_title][movedo_empty_space][movedo_title heading_tag=“h2″ heading=“h2″ align=“center“ margin_bottom=“0″]+421 944 625 143[/movedo_title][movedo_empty_space height_multiplier=“3x“][movedo_empty_space height_multiplier=“3x“][/vc_column][/vc_row]
Používaním stránok Evolum.sk súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácii