Akcia bola zablokovaná na Instagrame 2 |Riešenie problému|

Akcia bola zablokovaná na Instagrame 2 |Riešenie problému|

Akcia bola zablokovaná na Instagrame 2 |Riešenie problému| 1500 1125 Evolum.sk

Ak ste dostali a zobrazuje sa vám upozornenie v aplikácii na Instagramu, ktoré vraví o tom , že vaša akcia bola zablokovaná pravdepodobne hľadáte riešenie ako odstrániť toto hlásenie , tak ste na správnom mieste a tu sa dozviete – čo robiť a ako sa chrániť aby sa toto hlásenie znova neopakovalo.

Instagram je jednou z najobľúbenejších sociálnych sietí , ktorá neustále prináša nové aktualizácie ako na bežiacom páse a rovnako sa aj formuje a vyvíja . To , čo na Instagrame platilo pred pár mesiacmi alebo rokmi nemusí úplne znamenať , že funguje aj dnes.

Čo to znamená toto hlásenie?

V podstate aj hlásenie akcia bola zablokovaná v zásade slúži na potrestanie používateľov Instagramu, ktorí porušujú ich pokyny .   Po nedávnych aktualizáciách algoritmu Instagramu sa tisíckam používateľov Instagramu začalo zobrazovať hlásenie „Akcia bola zablokovaná“. Správa sa zobrazí, keď sa pokúsite niekoho sledovať, kliknúť na tlačilo páčiť sa , komentovať príspevky na Instagrame či dokonca posielať správy na Instagrame. Zrazu nemôžete na Instagrame vykonávať žiadnu aktivitu , na ktorú ste zvyknutý. Daný blok môže trvať niekoľko minút dní no dokonca aj týždeň , pokiaľ opakujete a robíte neustále tie isté chyby.

Používatelia na Instagrame , ktorí sa snažia veľmi rýchlo vyvíjať akcie napríklad rýchlym sledovaním , lajkovaní alebo zrušením sledovania používateľov a v krátkom čase či dokonca nadmerne komentujú rôzne príspevky – týchto používateľov dokáže algoritmus podľa analýzy ich správania na Instagrame odhaliť a vyhodnotiť tieto kroky ako podozrivé . Inými slovami opäť , na ochranu aplikácie Instagramu a jej komunity algoritmus nájde a blokuje chovanie, ktoré sa podieľajú na spamovému filtru. Algoritmus nie je úplne dokonalý.  Najhoršie na tom je, že vám nedá dôvod na blokovanie akcií vo vašom účte , čo môže byť frustrujúce .

akcia bola zablokovana na instagrame

 

Prečo môj profil je blokovaný ?

Ako sme spomínali presný a 100% dôvody nie sú potvrdené vychádzajú z našich skúseností a pozorovaní pri práce s Instagramovými účtami.

Najčastejšie blokovania akcie vznikajú z :

 • Sledovali ste alebo dali unfollow na príliš veľa ľudí vo veľmi krátkom čase
 • To isté ste platí pri platí pri komentovaní alebo ste okomentovali rovnakými frázami
 • V krátkom čase sa vám páčilo príliš veľa obrázkov alebo komentárov
 • Nedávno ste posielali príliš veľa správ alebo odpovedí na príbehy Stories
 • Používate aplikácie tretej strany

Ak vás Instagram zablokoval, je možné, že poznáte a nájdete dôvod z vyššie uvedených prípadov.

Ďalšie dôvody môžu byť napríklad :

Nadmerné a časté príspevky.

Algoritmus vychádza z konkrétneho správania účtu , ktorý monitoruje Instagram. Systémy algoritmu Instagramu poznajú najbezpečnejší a presný počet odkiaľ je instagram prihlásený a prispieva . Skutočnosť, že ostatní napríklad verifikovaný používatelia uverejňujú často obsah alebo robia akcie bez toho, aby boli potrestaní neznamená, že podobnou cestou môžete ísť aj s vaším profilom.

Najlepšou radou pre každého používateľa je nastaviť si určité intervaly medzi ich príspevkami. Ak tak urobíte, nebude váš účet vyhodnotený podozrivý z vykonávania spamových aktivít ani z porušenia akýchkoľvek pokynov. Je tiež dôležité, aby ste nezverejňovali rovnaký presný obsah a popis na rôznych účtoch v rovnakom čase . Vyhnite sa aj rovnakým a stále opakujúcim sa hashtagom.

Vloženie hashtagov namiesto popisu do komentárov.

Mnoho používateľov tvrdilo, že tento trik funguje. Vďaka nemu mohli v minulosti uverejniť až 60 hashtagov ku svojím príspevkom. Niektorí používatelia uviedli, že vloženie značiek hashtagov v sekcii komentárov im v súčasnosti prinieslo zablokovanie akcie po približne hodine uverejnenia ich komentára.

Riešenie a ako odstrániť toto hlásenie ?

Najskôr však musíte rozlíšiť , o aký druh hlásenia ide . Ak ide len o obyčajné hlásenie akcia bola zablokovaná ako vidíte na obrázku bez udania dôvodov alebo limitov ide a tzv. „soft blok“.

soft block action blocked instagramPokiaľ však v hlásení stojí aj obmedzenie určité obmedzenie alebo doba , tak dané blokovanie neodstránite žiadnym opatrením môžeme vravieť o „hard bloku“. Jedinou možnosťou je počkať dokým uplynie toto obmedzenie. V týchto situáciách blokuje Instagram váš účet na všetkých zariadeniach (pokiaľ napríklad používate Instagram prihlásený v telefóne plus v inom zariadení napríklad deskopovom počítači) a nepomôže ani zmena IP adresy. Ak však nejde o „hard blok“ viete možno toto hlásenie odstrániť , dôležité je znova neopakovať chyby , ktoré ho môžu spôsobovať .

hard action blocked on instagram

1.Dajte si pauzu od Instagramu

Ak chcete dokázať, že nie ste robot, musíte si oddýchnuť od aktivít na Instagrame. Odporúča sa nechať Instagram aspoň 48 hodín bez akejkoľvek aktivity alebo otvorenia. Keď sa po 48 hodinách nečinnosti vrátite naspäť na Instagram, zistíte, že váš účet bol odblokovaný dokážete znova vykonávať aktivity ako páči sa mi to , follow alebo komentovať. Odporúčame zastaviť všetky činnosti najmenej na 48 hodín, aj keď v niektorých prípadoch môže blok trvať dlhšie, až 5-7 dní.

2.Odstráňte aplikácie tretích strán

Ak používate aplikáciu tretej strany, skúste ju hneď odinštalovať a odstráňte jej prístup v nadstavení vášho profilu. Príkladom sú aplikácie „unfollow-nonfollowers“ – Sú veľmi populárnou aplikáciou tretej strany v komunite Instagramu. Mnoho aplikácií, ktoré používajú rozhranie Instagram API, zvyčajne nebráni ich používateľom v zneužívaní funkcií v aplikáciách, a preto sú tieto aplikácie zvyčajne dôvodom, pre ktorý vám Instagram zablokuje určité akcie.

3.Zmena IP adresy

Ak práve používate Wi-Fi, prepnite na mobilnú sieť (4G / 5G). Ak už používate dátový program, namiesto toho prepnite na domácu sieť Wi-Fi.

4.Prepojte účet Instagram s Facebookom

Ak ste to ešte neurobili, skúste prepojiť svoj osobný alebo firemný účet Instagram s účtom  na Facebooku. Týmto spôsobom preukazujete Instagramu väčšiu dôveryhodnosť, že ste skutočný človek, ktorý používa účet a nie ste robot. Účty Instagramu, ktoré boli vyrobené robotom alebo sú udržiavané len určitým softvérom, často nie sú spojené so žiadnym účtom na Facebooku a Instagram to môže považovať za problém dôveryhodnosti.

5.Odhláste sa z Instagramu alebo resetujte heslo

Podobné pozadie ako vyššie spomínané riešenie môže byť aj odhlásenie a následné prihlásenie do vášho Instagramového účtu. Kľúčovým je robiť toto opatrenie len raz za veľkých časový úsek , čo môže byť napríklad raz za dva dni. Podobne môže pomôcť aj resetovanie hesla , čím zamedzíte prístupu do vášho účtu ostatným aplikáciám alebo neželanej aktivite a vaše skóre reálneho používateľa Instagramu sa tak môže napraviť.

6.Odstráňte všetky  hashtagy z posledných príspevkov.

Ak ste využívali alebo pridávali hashtagy do svojich posledných napríklad troch príspevkoch – skúste ich odstrániť . Zároveň aj pokiaľ ste ich už umiestnili do komentárov. Je možné ,že niektorý z hashtagov , ktorí ste použili Instagram vyhodnotil ako podozrivý. Instagram už dlho nemá v obľube hashtagy ako napríklad #follow4follow #f4f #lajkzalajk alebo #followme .

7.Vyčistite a preinštalujte .

Ak vám nepomohli vyššie spomenuté riešenia a ich kombinácie , tak ako posledná možnosť môže byť vymazanie aplikácie spolu s uloženými údajmi. (nedovoľte si pamätať prihlasovacie údaje). Tento krok by mal byť vašou krajnou možnosťou. Vyžaduje si odinštalovanie aplikácie Instagram a vyčistenie všetkých jej predchádzajúcich údajov. Po určitej dobe(aspoň 48 hodín ) môžete aplikáciu znova nainštalovať a skontrolovať, či bol blok akcií odstránený.

 

Ako inak sa vyhnúť hláseniu akcia bola zablokovaná ?

 • Držte sa základného pravidla – chovajte sa ako reálny používateľ instagramu v súlade so zásadami a pravidlami .
 • Neopakujte znova rovnaké chyby
 • Vyhnite sa komentovaniu príspevku , ktorý bol vytvorený pred pár sekundami. Toto chovanie je modelom robota. Roboti na Instagrame dokážu analyzovať , kedy bol príspevok vytvorený a v krátkom čase odpovedajú v komentároch. Vyhnite sa uverejňovaniu duplicitných komentárov a emodži. Váš účet môže byť zablokovaný, hneď ako Instagram zistí takéto zneužitie.
 • Vyplňte svoj Instagramový profil napísaním krátkeho popisu a nahraním profilového obrázka a zopár príspevkov. Toto dokáže systém Instagramu, že váš profil je autentický.
 • Rovnako sa môžete vyhnúť aj tým , že nebudete označovať profily , ktoré nesledujete . Podobne ak označíte veľké množstvo profilov na jednom príspevku.

 

Verím , že tento článok vám pomohol vyriešiť problémy ako sa vyhnúť hláseniu akcia bola zablokovaná. Pozorne si prečítajte článok, aby bol váš účet na Instagrame v bezpečí a boli ste schopný ďalšej práce alebo aktivite.

Pomohol vám tento článok? Podporte nás prosím jeho zdieľaním.

Prístup k exkluzívnemu obsahu.

Patrite medzi prvých a nezmeškajte tie najlepšie novinky z digitálneho marketingu a sociálnych sietí.

NEWSLETTER S EXKLÚZÍVNYM OBSAHOM. NEZMEŠKAJTE UŽ ŽIADNE NOVINKY ZO SVETA ONLINE MARKETINGU.

Kontaktujte nás

logo footer

Tel: +421 944 625 143
Email : podpora@evolum.sk
Messenger : http://m.me/evolum.sk
WhatsApp : +421 944 625 143

Copyright© 2018-2024 by Evolum. Všetky práva vyhradené.

  Používaním stránok Evolum.sk súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
  Viac informácii