Nakupovanie „fake“ followerov | Prečo by ste nemali nakupovať sledovateľov na svoj Instagram?

Nakupovanie „fake“ followerov | Prečo by ste nemali nakupovať sledovateľov na svoj Instagram?

Nakupovanie „fake“ followerov | Prečo by ste nemali nakupovať sledovateľov na svoj Instagram? 1500 1074 Evolum.sk

Nakupovanie fejkových followerov na Instagrame

Pravdepodobne ste sa už stretli s zázračnými rôznymi ponukami ohľadom nákupu followerov na Instagrame rýchlo, výhodne a bez ďalších starostí. Ponuka , ktorú znie výhodne – napríklad za 10 dolárov dostanete 1000 followerov.  Ak ste práve začínajúci používateľ na Instagrame, ktorý sa snaží preraziť na tejto sociálnej sieti, môže táto ponuka znieť veľmi lákavo. Možno , by ste mali trocha zamyslieť nad faktom , že pokiaľ by to takto robil každý – tak by to bolo príliš ľahké a z každého by sa mohol stať Instagramový hrdina.  Možno tieto praktiky boli populárne v minulosti , avšak aj dnes ľudia hľadajú skratky a prichádzajú na Instagram s novými účtami.

Prečo dať podobným praktikám stop ? Existujú však viaceré dôvody, prečo by ste nemali kupovať followerov na Instagrame a na čo si treba dávať pozor. Podobným štýlom Vás môžu zlákať reklamy ponúkajúcimi predaj lajkov na Instagrame. Tie Vám poskytnú určitú výhodu . Výhodou môže byť umelý počet lajkov na príspevkoch a aj napriek tomu , že ste si kúpili fejkových followerov môžu vaše príspevky pôsobiť dôveryhodnejšie .

engagement instagramPokiaľ ste sa rozhodli založiť si účet na Instagrame, bolo to zrejme z nasledujúcich dôvodov :

 • Chcete sa spojiť s priateľmi alebo rodinou a ukázať im, čo robíte a vidieť čo sa deje v ich živote.(toto bola prvotná myšlienka Instagramu a aj iných sociálnych sietí) . Ak ste to skutočne vy, nie je dôvod kupovať followerov. Nepoznáte ich, a preto by nemalo zmysel pracovať s nimi. Je veľká pravdepodobnosť, že nebudú prejavovať záujem o príspevky, ktoré zdieľate a efekt sa tým minie účinok ihneď po nákupe.
 • Ste firma alebo značka, ktorá chce niečo predať. Zrejme ťažko predáte svoj výrobok alebo službu niekomu , kto neexistuje.
 • Ste infuencer. (dôveryhodnosť)V tomto prípade nemôžete ovplyvniť falošného followera nakoľko všetko to čo robí je tiež to, s čím si vás budú spájať.

Instagram v minulosti tvrdo bojoval proti podobným praktikám a neustále aj bojuje. Algoritmus Instagramu je naozaj v pokročilý a často vie o nás viac, než si myslíme. Dokáže vyhodnotiť aj to , že účet môže byť napríklad Ghost follower alebo ,či daný účet, nepatrí reálnemu užívateľovi, ktorý sa využíva na rôzne manipulatívne praktiky. Stačí pokiaľ sa zameriame a spojíme si fakty , že účet nebol vytvorený priamo pomocou instagramovej aplikácie (môže byť vytvorený pomocou softvérov a aplikácii tretích strán, ktoré vytvárajú účty najmä vo webovom prehliadači ), nikdy nebol prihlásený v aplikácii a pripojený na internet pomocou mobilných dát alebo wifi , užívateľ do neho pravidelne nepridáva obsah a doba prihlásenia je nulová.

Prečo instagram neustále bojuje proti fejkovým účtom a manipuláciou?

Na praktiky nakupovania , či manipulácie upozorňuje aj v obchodných podmienkach . Pravdepodobne si mnohí z Vás všimli, že Instagram každoročne vymazáva fejkové účty za účelom zvýšenia svojej dôveryhodnosti a užívateľskému prostrediu. Od svojho založenia v roku 2010 algoritmus Instagramu prešiel veľkým vývojom od poklesu dosahu až po blokovaní nadmernej aktivity na vašom účte. Týmito opatreniami sa Instagram neustále snaží zbaviť falošných účtov. Druhá strana mince vraví , však o vytvorení čistého prostredia a dať prednosť príspevkom od inzerentov.

 Prečo neustále niekto hľadá dopyt po službe ?

Poďme si rozobrať výhody a nevýhody nákupu followerov, aby ste sa v danej problematike vedeli správne rozhodnúť a mali predstavu o tom, ako to v skutočnosti funguje. Niektorí hovoria, že je to skvelý spôsob, ako dať svojmu profilu peknú podporu, zatiaľ čo iní sa obávajú, že nákup sledovateľov Instagramu je nejako „nebezpečný“. Jediná vec, na ktorej sa všetci zhodnú, je, že by sme všetci chceli mať viac sledovateľov. Mnohý túžia po spoločenskom uznaní po tom , že ich bude sledovať viac ľudia – čo môže znamenať určitý spôsob posudzovania ich osoby.

Áno, môžete si reálne kúpiť jednorázovo followerov Instagramu. K dispozícii je veľa lacných služieb, ktoré vám umožňujú kúpiť 1 000 followerov za pár eur. Platíte však iba za číslo bez nutnosti akéhokoľvek zamerania . Stačí ak zadávate vaše používateľské meno a vaši sledovatelia budú za pár hodín doručení. Mnohí z týchto followerov sú buď robotmi alebo neaktívnymi účtami, čo znamená, že sa nikdy nestretnú s vašimi príspevkami.

Rozmýšľajte o tom týmto spôsobom – pokračovali by ste v sledovaní účtu, ak by ste videli, že väčšina ich „lojálneho publika“ boli neaktívne účty alebo roboti? Určite nie. Mohlo by sa to zdať klamlivé a viesť vás k presvedčeniu, že daný účet nedokáže získať autentických followerov iba prostredníctvom dobrého obsahu.

Falošní followeri sa vytvárajú buď preto, že ich spravujú používatelia, ktorých jediným cieľom je sledovať ich na oplátku, alebo preto, že tieto účty sponzorujú služby, ktoré predávajú followerov. V poslednom období si spoločnosti zakladajú okrem počtu followerov aj na počte lajkov na svojom Instagramovom účte. V tomto prípade ľudia siahajú rovnako v nakupovaní lajkov pre svoj instagramový účet.

Odkazov na rôzne spoločnosti ponúkajúce nákup followerov alebo lajkov , keď zadáte do vyhľadávača Google výraz „buy followers on Instagram“ alebo „buy likes on Instagram“ je hneď niekoľko. Uvádzame pár príkladov:

Hootsuite vykonal experiment, pri ktorom založil účet na Instagrame a zakúpil si za neho svojich followerov. Zistil, že sa nekúpili od zakúpených followerov. Zistili, že followeri, ktorých si kúpili, boli „zmes fejkových tínedžerov,, účty bez príspevkov .

Asi po hodine začali falošní sledovatelia pribúdať. Do 48 hodín bol výsledný počet instagramového účtu 1 000 sledovateľov. Followeri stúpali na hodnotu 1 052. O týždeň neskôr klesli na 973. Nakoniec má fiktívny účet na Instagrame určité čísla. Až na to, že nie sú vôbec skutočné.

Dôvody prečo by ste si nemali kupovať followerov Instagramu:

1.Falošní followeri Instagramu sa nezaujímajú o váš obsah

Nákup followerov znamená, že nejde o skutočných používateľov Instagramu, iba o falošne vytvorené účty. Čo môžete ďalej od nich očakávať ? Napríklad je to vytvorenie istých automatizovaných komentárov – a to nemusí byť pod vašimi príspevkami . Ak chcete byť považovaní za seriózneho používateľa Instagramu alebo značku , ​​máte možnosť ovplyvniť správanie vašich followerov. Vaši verný sledovatelia  followeri sa vami nezaoberajú, nijakým spôsobom na nich nemáte žiadny vplyv. Neprezrú si váš web , či príspevky a ťažko by ste od nich čakali nejakú akciu. Váš obsah sa nedostane k reálnym používateľom.

Pozrime sa ako vyzerá fejkový sledovateľ alebo Ghost follower na Instagrame:

 • interakci angažovnosť lajky
 • Zvyčajne profil nemá žiadnu fotku a ani príspevky.
 • Používateľské meno tvoria na konci číslice.
 • Nemá vyplnený popis.
 • Pomer a počet sledovateľov (followerov) je veľmi nízky v porovnaní počtu sledovaní (followings).Ak nahliadnete do užívateľov zo zoznamu sledujúcich , zvyčajne nájdete tu profily , ktoré si objednali obdobnú službu fejkových sledovateľov.

2.Instagram rozpozná a „čistí“ falošných followerov

Ako už bolo spomenuté, Instagram sa snaží o príjemné užívateľské prostredie, a preto vynakladá značné úsilie na nájdenie a odstránenie falošných účtov. Každý rok alebo za určité obdobie pomocou algoritmu  a umelej inteligencie pravidelne čistí a vyhľadáva podozrivé účty na základe vopred stanovených pravidiel.

Možno si nebudete myslieť, že ste zaplatili za balík fejkových followerov vám zostanú navždy. Na nešťastie zrejme nie. Po spomínaných opatreniach alebo pokiaľ sa Instagramu zdá , že používateľ nie je skutočný vyzve ho ku dodatočnej akcia aby napravil svoju vernosť . To môže byť napríklad verifikáciou svojho telefónneho čísla alebo emailu . Pokiaľ daný účet nie je overený – tak nie je ani aktívny a nedokážete ho ani vyhľadať. Preto sa často stane , že po zakúpení balíka aj followeri „miznú“.

3.Falošní followeri ničia vašu dôveryhodnosť , či už ste značka alebo osobný profil

Ak už sa rozhodli s nákupom  followerov, tak potom je nepochybné, že ostatní používatelia Instagramu – či už to môžu byť potencionálny zákazníci alebo partneri pre spoluprácu dokážu toto rozhodnutie ľahlo odhaliť pokiaľ si otvoria zoznam sledovateľov.  Originálny influenceri budujú svoje publikum organicky. Bude to samozrejme trvať dlho. Existuje však skutočné nebezpečenstvo, že stratíte všetku dôveryhodnosť, ak sa pokúsite použiť opísané skratky. Ak si ľudia všimnú, že váš účet vyzerá nezvyčajne neobvykle, začnú sa pýtať na vašu hodnotu ako možno aj na podnikanie. Budú uvažovať, či ste nečestní aj v iných oblastiach svojich obchodných praktík.

No dokonca sa aj veľmi ťažko po tom dokážete zbaviť a odstrániť zoznamu fejkových sledovateľov z vášho účtu , ktorí budú zapletený v zozname vašich reálnych fanúšikov.

Pár dobrých rád na záver

Získať followerov na Instagrame dokážete viacerými spôsobmi dokonca aj organicky, treba sa zamerať na menšiu základňu skutočných fanúšikov, ktorý budú zdieľať vaše príspevky a zanechajú vám aj nejaký komentár v porovnaní „Ghost followerov“ , ktorí sa chovajú k vaším príspevkom ako duchovia – nereagujú a miznú. Zmysel to má určite, ak ste začínajúca firma alebo značka ktorá buduje svoje povedomie u potenciálnych zákazníkov a nechce hneď na úvod vyvolať určité pochybnosti o svojej činnosti. Aká začínajúca značka tesne po uvedení na trh má na svojich sociálnych sieťach tisícky sledovateľov avšak nikto o nej ešte v skutočnosti nepočul. V tomto prípade nejde skutočne len o čísla, každý podnik si praje skutočných zákazníkov a nie umelo vytvorené účty, ktoré budú znižovať jeho dôveryhodnosť napríklad automatizovanými komentármi pod príspevkami, ktoré nie sú vôbec relevantné k danému príspevku.

Každý nejako začínal , dokonca aj Instagram v začiatkoch bola len obyčajné aplikácia na zdieľanie fotiek, ktorú takmer nikto nepoznal. Skúste najskôr zapracovať na svojom počiatočnom pôsobení , dôveryhodnosti . Budujte značku alebo osobný profil , ktorý môže mať hodnotu pre ľudí , ktorí ho budú sledovať. Pridávajte kvalitný obsah. Snažte sa získať (skutočné) lajky od ľudí na Instagrame , ktorí sa zaujímajú o váš obsah a mohli by sa stať vašimi potenciálnymi zákazníkmi .

Pokiaľ sa snažíte už získať relevantných sledovateľov na váš Instagram , tak odporúčame sa zamerať na organických followerov pomocou angažovanosti alebo napríklad platenej reklamy s ktorými vám radi pomôžeme.

Pomohol vám tento článok? Podporte nás prosím jeho zdieľaním.

Prístup k exkluzívnemu obsahu.

Patrite medzi prvých a nezmeškajte tie najlepšie novinky z digitálneho marketingu a sociálnych sietí.

NEWSLETTER S EXKLÚZÍVNYM OBSAHOM. NEZMEŠKAJTE UŽ ŽIADNE NOVINKY ZO SVETA ONLINE MARKETINGU.

Kontaktujte nás

logo footer

Tel: +421 944 625 143
Email : podpora@evolum.sk
Messenger : http://m.me/evolum.sk
WhatsApp : +421 944 625 143

Copyright© 2018-2024 by Evolum. Všetky práva vyhradené.

  Používaním stránok Evolum.sk súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
  Viac informácii